Firma Adı İletişim Konum
AABİR YAYIN DAĞITIM DANIŞMANLIK EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HİZMETLERİ TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
KISIKLI MAHALLESİ ALEMDAĞ CADDESİ NO: 60 MASALDAN İŞ MERKEZİ F BLOK KAT: 4 / ÜSKÜDAR / İSTANBUL / TÜRKİYE
İletişim: +90 542 106 2888
Web: https://www.thekitapyayinlari.com/
Salon: 8
Stant: 886-887
Ürün Grupları
  • Kultur Yayinlari

Prof. Dr. Ali Atıf Bir önderliğinde AABİR A.Ş adı altında faaliyetlerini sürdüren The Kitap Yayınları, 2014 yılında nitelikli iş ve ekonomi kitaplarını Türkçeye kazandırmak adına kurulmuş olmakla birlikte bugün Türkiye nin ve dünyanın farklı kategorilerinde önemli kitapları okuyucuyla buluşturuyor. Kişisel gelişim, psikoloji, sosyoloji, iletişim, medya, siyaset bilimi, tarih gibi kategorilerde kurgudışı kitaplarıyla Türkiye de entelektüel sermayenin gelişimine katkıda bulunma gayesiyle çok satan Beslenme Yalanları, Beyin Yalanları, Gündelik Hayatta Felsefe Nasıl Kullanılır, Tuz, Yağ, Asit, Isı ile İletişim Kitabı ve Karar Kitabı gibi önemli eserleri Türk okuyucuya sunarak geniş bir okuyucu kitlesi kazanmıştır. Aynı çatı altında yer alan The Roman Yayınları ise 2018 yılında ilk yayını olan Michael J.Seidlinger in En Yabancı romanı ile faaliyetlerine başlamıştır. Türkçe, yabancı roman ve öykü türlerinde klasik ve çağdaş eserler yayımlamaya devam etmektedir. 2019 yılında İlk Felsefe Kitabım ile çocuk yayınlarına giriş yaparak The Çocuk Yayınları etiketiyle minik okurlara öğretici kitaplar kazandırmaya başlamıştır. Türkiye de entelektüel sermayenin gelişimine katkıda bulunmak. Güvenilir, dürüst ve çok satan kitapları olan bir yayınevi olmak; ürettiğimiz değerin her kanalda varlığını sürdürmek. Değerlerimiz; türkçe, titizlik, çeşitlilik, saygı, dürüstlük.

Tuz, Yağ, Asit, IsıTuz, Yağ, Asit, Isı
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

The New York Times Çok Satan Kitaplar listesinde yer alan, Amazon Yemek kategorisi birincisi ve Netflix te belgeseli yayınlanan Tuz, Yağ, Asit, Isı kitabı okurlarıyla buluşmak için 7. baskıya girdi. Herhangi bir yerde, herhangi bir zamanda lezzetli yemek pişirmeyi öğrenmek Tuz, Yağ, Asit, Isı kitabı sayesinde mümkün hale geliyor. Tarife ihtiyaç duymadan yemek pişirmenin inceliklerini öğreneceksiniz.

İnfaz Listesiİnfaz Listesi
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

İnfaz Listesi, gücünün zirvesinde bir savaşçı geri dönüşü olmayan bir duruma sürüklendiği zaman neler olabileceğinin izini sürüyor. Kitap, olağanüstü yeteneklere sahip, savaşla bilenmiş ve aslında zaten ölmüş bir adam bir hesaplaşmaya giriştiğinde; toplumsal normlar, yasalar, yönetmelikler, maneviyat ve ahlak kuralları da bu adama yol verdiğinde neler olabileceğini anlatıyor.

Karar Kitabı: Stratejik Düşünme Üzerine 50 ModelKarar Kitabı: Stratejik Düşünme Üzerine 50 Model
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

İş değiştirmeli miyim, evlenmeli miyim, diyet yapmalı mıyım türünde, sonuçları kişisel olan sorularla ve Daha çok eleman mı almalıyım, yeni ürün mü çıkarmalıyım, satış sistemini mi değiştirmeliyim türünde, sonuçları kurumsal olan sorularla yüzleşmediğimiz gün yok! Uluslararası çok satan İletişim Kitabı nın yazarları şimdi de Karar Kitabı nda çok kullanılan 50 karar verme modelini tek bir kitapta topluyorlar.

Yürümenin 52 YoluYürümenin 52 Yolu
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Nasıl yürüneceğini bildiğimizi düşünürüz. Ne de olsa yürümek, kazandığımız ilk becerilerden biridir. Ancak çoğumuz bu konuda rutinlere takılıp kalırız; hep aynı yerde, aynı şekilde, aynı süre boyunca ve aynı insanlarla yürürüz. Bilimsel çalışmalarla ve anekdotlarla donatılan, bir yürüyüş rutininin nasıl oluşturulacağına dair ipuçlarıyla desteklenenen Yürümenin 52 Yolu sizi yeni yerlerde, yeni yürüyüş arkadaşlarıyla, gündüz ya da gece fark etmeksizin yeni zaman aralıklarında yürümeye, yürürken yeni beceriler edinmeye teşvik edecek ve her adımınızda hayattan daha fazlasını elde edebileceğiniz gerçeğini gözler önüne serecek bir rehber niteliğinde.

Hikaye KoleksiyoncusuHikaye Koleksiyoncusu
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Janice, hangi sebepten hikâye koleksiyoncusu olmaya başladığını hatırlamıyor. Belki de gittiği evlerde lavaboyu ovarken kulağına çalınan bir konuşmadan yola çıktı. Kısa süre sonra (toz alırken ya da buzdolabını temizlerken) insanların anlattığı hikâyelere kulak vermeye başladı. Belki onlar hep anlatıyordu da Janice dikkatle dinlemiyordu? Bu kez farklıydı, bu kez hikâyeler ona dokunuyor, biz buradayız diyordu. Janice in onları kendi için biriktirmekten başka şansı yoktu

80 Trenle Dünya Turu80 Trenle Dünya Turu
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Hint asıllı İngiliz gazeteci Monisha Rajesh 80 tren yolculuğuyla dünyanın çevresini dolaşacağını söylediğinde kimse yapabileceğine inanmamıştı. Ancak nişanlısı Jem ile sırt çantalarını toplayıp Londra dan bilinmeze doğru yola çıkmaları çok uzun sürmedi. Rusya dan Moğolistan a, Çin den Vietnam a, Kuzey Kore den Malezya ya ve çok daha ötesine uzanan çılgın bir maceraya atıldılar.

İK EtkisiİK Etkisi
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

İK Etkisi işe alımdan yetenek yönetimine, kurumsal akademilerden organizasyonel gelişime uzanan pek çok konuda teori ve pratiğin harmanlandığı bir rehber sunuyor. Kitap, iş dünyasında yaşanmış örnekler ile akademik ilkeleri bir araya getirerek insan kaynakları yönetimini hem araştırma sahasına çeviriyor hem de keyifli bir sohbet tadında aktarıyor. Kapsamlı bir kaynakçaya dayanarak hazırlanmış olan çalışmada, alanla ilgili güncel kaynakların kullanılmış olması da dikkat çekiyor.

Aşırı Düşünme KitabıAşırı Düşünme Kitabı
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Psikolog Gwendoline Smith, birçok insanın muzdarip olduğu bu yaygın kaygı biçimini araştırıyor ve faydalı önerilerde bulunuyor. Gwendoline Smith, olumlu ve olumsuz aşırı düşünme kavramlarını ayırarak, endişe hakkındaki gerçeği ve sizi engelleyen düşünce virüsleriyle nasıl başa çıkılacağını anlaşılır bir dille anlatıyor.

Fangbone!Fangbone! : Üçüncü Sınıf Barbar
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Eastwood İlkokulu nun yeni öğrencisi, 3G sınıfındaki diğer hiçbir öğrenciye benzemiyor! Fangbone, başka bir dünyadan gelen barbar bir savaşçı! Ve çok önemli bir görevi var! Ölümcül bir silahı Kurukafanya nın en azılı düşmanı Zalim Drool den korumak! Acaba yeni sınıf arkadaşlarının yardımıyla şunları aşabilecek mi? -Tazı Yılan -Çamur Şeytanları -İlk sözlü sınavı Fangbone çizgi romanlarının ilk kitabı Üçüncü Sınıf Barbar da daha neler olacak, keşfet!

İşte Böyle Başlıyorİşte Böyle Başlıyor
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Sürpriz sonlu hikâyeleriyle tanınan ve kitapları dünya çapında milyonlarca okura ulaşan Rachel Abbott psikolojik gerilim türündeki İşte Böyle Başlıyor ile sizi öngöremeyeceğiniz bir maceraya dâhil ediyor! Cleo, kardeşi Mark adına mutlu olması gerektiğinin farkındadır. Mark, karısının ani ölümünün ardından yeni birini, Evie yi bulmayı başarmıştır. Ancak Cleo nun bu kadınla ilgili içine sinmeyen bazı şeyler vardır. Evie sürekli tekrarlayan ev kazaları yaşamaya başladığında bu durum arkadaşlarının dikkatini çeker. Yaralanmasına yol açan Mark mıdır? Cleo, kardeşinin böyle bir şey yapabileceğine asla inanmaz. Çavuş Stephanie King uçurumun tepesindeki eve çağırıldığında kan lekeli çarşafların arasında birbirine dolanmış iki beden bulur. Sanık yargılanırken jüri karar vermekte zorlanır Cinayetin kabul edilir bir savunması var mıdır? Cinayet nerede başlar? Bıçak saplanmak üzere çekildiğinde mi yoksa şiddet düşüncesi akla düştüğünde mi?

Firmanın kayıtlı temsilcilik bilgisi bulunmamaktadır.

  • THEKİTAP