İllüstratör-Yayıncı Buluşması

40. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’ndan İllüstratörlere Çağrı

Kuruluşumuz TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliğiyle 28 Ekim – 5 Kasım 2023 tarihleri arasında düzenlenecek olan 40. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı kapsamında, illüstratörler ile yayıncıları buluşturmak üzere profesyonel bir program gerçekleştirilecektir.

1 Kasım 2023 Çarşamba günü yapılacak olan buluşma tüm çocuk ve gençlik yayıncıları ile illüstratörlerin katılımına açık olacak,  yayınevi yetkilileri ile illüstratörlerin bir araya geleceği ikili  görüşmelerde illüstratörler portfolyolarını doğrudan yayıncılara sunabilecek, işlerini tanıtma fırsatı yakalayabilecekler.

Programa katılabilmek için, özgeçmiş ve portfolyo ile birlikte en geç 22 Eylül 2023 tarihine kadar başvuru yapılması gerekmektedir. Katılım şartlarına uyan illüstratörlerle iletişime geçilerek program paylaşılacaktır.

Programa katılım şartları:
- 18 yaş üzerinde olmak,
- İletilecek portfolyoda farklı çizim tarzlarını yansıtan en fazla 3 adet çizimin yer alması ve sunum dosyasının PDF formatında olması*,
- Yapılacak görüşmelerde geniş portfolyoların da getirilmesi ve görüşme sırasında tabletten, bilgisayardan veya basılı olarak sunulması


* Göndereceğiniz dosyaların boyutunun 10 MB aşmaması gerektiğini hatırlatmak isteriz.